Canlı Destek Al

Kısaca Gedik Yatırım

1991 yılında kurulan Gedik Yatırım, Borsa İstanbul A.Ş. Pay Piyasası, Repo/Ters Repo Pazarı, Borçlanma Araçları Piyasası, Uluslararası Pazar Depo Sertifikaları Piyasası, Uluslararası Pazar Borçlanma Araçları Piyasası ile Vadeli İşlemler ve Opsiyon Piyasası ve Kaldıraçlı Alım Satım İşlemleri’nde aracılık hizmeti veriyor.

Türk sermaye piyasalarının önde gelen yatırım şirketleri arasında yer alan Gedik Yatırım, çeyrek asrı aşkın süredir sürekli çeşitlendirdiği yatırım enstrümanları ile müşterilerine sunduğu ayrıcalıklı hizmetlerini sürekli geliştirerek hizmet kalitesini artırıyor. Banka kökenli olmayan yatırım kuruluşları arasında en fazla yatırımcısı olan Gedik Yatırım, Türkiye’nin sayılı yatırım kuruluşları arasında yer alıyor.

Türkiye’de ISO 9001:2000 Kalite Güvence Belgesi’ni alan (1996-2006) ilk yatırım kuruluşu olan Gedik Yatırım, SPK’nın tüm yetki belgelerine sahiptir. 2020 yıllık finansal verilere göre; Gedik Yatırım’ın aktif büyüklüğü 2,5 milyar TL, öz sermaye büyüklüğü ise 338 milyon TL seviyesinde bulunuyor.

Gedik Yatırım’ın hisseleri “GEDIK” sembolü ile Borsa İstanbul’da işlem görüyor. Gedik Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş. ve iştirakleri konsolide olarak ‘AA (Trk)’ Uzun Vadeli Ulusal Notu’na (görünüm: stabil), Ülke notu tavanı olan ‘BB+’ Uzun Vadeli Uluslararası Yabancı Para ve Yerel Para notuna sahiptir. (JCR Eurasia Rating)

Gedik Yatırım en son teknolojilere sürekli yatırım yapmaktadır. Yatırımcı taleplerine en hızlı şekilde cevap verebilmek, işlemleri en hızlı şekilde sonuçlandırmak için, daima en yeni teknolojiler kullanımınıza sunulur.

Rakamlarla Gedik Yatırım

Başarıyı gösteren rakamlardır. Rakamların ön planda olduğu bir sektörde, Gedik Yatırım’ın gösterdiği finansal performans, başarısının kanıtı ve sağlam bir geleceğin temelleri olarak dikkat çekiyor.

 

İşlem İşlem Hacmi Pazar Payı
Pay Piyasası 413 Milyar TL %5,00
Vadeli İşlemler & Opsiyon Piyasası 133 Milyar TL %3,64
Kaldıraçlı Alım Satım İşlemleri 211 Milyar TL %4,14
 
Kurucusu olunan fon sayısı (Gedik Portföy)                                 10
Bakiyeli yatırımcı sayısı 32.000 +
Araştırma bültenlerine üye olan yatırımcı sayısı 45.000 +
 
Bugüne Kadar
Liderlik ve eşliderlik yapılan halka arz sayısı 21
Liderlik ve eşliderlik yapılan halka arz tutarı 515 Milyon TL
İhraç edilen bono/tahvil tutarı 1.073.704,00 TL