Canlı Destek Al
  • Hisse senedi piyasalarındaki genel olumlu hava korunuyor. Bu olumlu hava dün de endekste yeni bir zirve görülmesini sağladı. Böylece endeks ilk direnç bölgesi olarak izlediğimiz 1.875 – 1.900 bölgesine girmiş oldu. 1.900 üzerinde endekste yükselişlerin yeni bir ivme kazanabileceği göz önünde bulundurulmalı. Sektörel ve hisse bazlı ayrışmaların yoğun bir şekilde devam ettiği Borsa İstanbul’da her hisse özelinde ayrı bir strateji izlenmesi gerektiğini düşünüyoruz. Bununla birlikte endekste ilk desteğimiz 1.857’de iken ana destek olarak takip ettiğimiz trend desteğimiz bugün için 1.840’ta bulunuyor. Buranın altına sarkılmadığı sürece geri çekilmelerin piyasa katılımcıları tarafından alım fırsatı olarak değerlendirilmeye devam edeceğini düşünüyoruz.

  • Dün TL’deki aşırı volatil görünüme karşın endeks yukarı yönlü trendini korundu ve yeni bir gün içi ve kapanış bazlı zirve gerçekleştirerek, günü %2,64’lük yükselişle 1.857 seviyesinden fiyatından tamamladı. Dünkü yorumumuzda da bahsettiğimiz üzere 1.834 üzerinde yükselişlerin yeniden güç kazanacağı endekste 1.875 – 1.900 aralığı takip edilecek ilk direnç bölgesi olacaktır. Bugün gün içinde ilk olarak önceki zirve olan 1.834 takip edeceğimiz destek noktası olacak. Buranın altına sarkılmadığı sürece geri çekilmelerin piyasa katılımcıları tarafından alım fırsatı olarak değerlendirileceğini düşünüyoruz. Buna karşın herhangi bir sebeple 1.834 altına sarkılacak ve bu seviye altında bir kapanış olasılığı doğacak olursa görünüm tersine dönecektir.

  • BIST 100 Endeksi yurtdışındaki satıcılı görünüme karşın dün görece olarak pozitif ayrışarak yatay bir kapanış gerçekleştirdi. Son zamanlarda olduğu gibi sektörel ve hisse bazlı aytışmalar yine ön plandaydı. Kur hareketleri ve yeni varyant endişeleri bu ayrışmalarda ana etken olmaya devam ediyor. Dün 1.810 civarında kapanan endekste bugün tarihi zirvenin bulunduğu 1.834 ve üzeri test edilmek istenebilir. Tarihi zirvenin aşılması halinde yükselişlerin yeniden güç kazanacağı endekste 1.875 – 1.900 aralığı takip edilecek ilk direnç bölgesi olacaktır. Buna karşın teknik göstergelerin zayıflıyor olması endişe oluşturuyor. Bu süreçte aşağıda 1.790 ara destek olmakla birlikte buranın altında 1.760 aşağı yönlü hareketler için referans noktamız konumunda.

Yükselenler / Düşenler
Piyasa Önerileri
Kar / Zarar Hesaplayıcı Hisse Karşılaştırma
Bültenler
Bütün Bültenler
Şirket Bilgileri Bilanço & Mali Tablolar Temettü Ödemeleri